Альтернативний вигляд

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/71
Назва: Структурно-семантичні та функціонально- стильові властивості нульсуфіксальних атрибутів.
Автори: Олексенко О.
Мізіна О.І.
Тематичні ключові слова: дієприкметник , займенник , іменник , індивідуально-авторський новотвір , індивідуально-авторський однокореневий нульсуфіксальний ад’єктивний дериват , індивідуально-авторський складнонульсуфіксальний ад’єктивний дериват , нульсуфіксальний однокореневий ад’єктивний дериват, складнонульсуфіксальний ад’єктивний дериват , термінологічне словосполучення , узуальний нульсуфіксальний однокореневий ад’єктивний дериват , узуальний словотвір , узуальний складнонульсуфіксальний ад’єктивний дериват, числівник.
Дата публікації: 2014
Анотація: У монографії розглянуто прикметникові деривати, утворені формантами з суфіксом, й виділено відповідні способи словотвору. У контексті й формантоцентричного підходів різнопланово досліджено ці суфікси ґенезу, критерії виділення, зв’язки), визначено характеристики словотвірних типів складнонульсуфіксальних єктивних дериватів та їх типологію за формальною мотивацією. На широкому матеріалі сучасної української мови з’ясовано стильову поширеність та композитних ад’єктивів із формантом, їх місце в конфесійному, науковому і художньому стилях.
Бібліографічний опис: Узагальнення, зроблені авторами на основі дібраного та фактичного матеріалу, поглиблюють уже відомі та нові знання про теорію і практику української деривації. й висновки, викладені в монографічному дослідженні, на розвиток теорії номінації, а встановлена система параметрів прикметників, утворених нульовим суфіксом, їх таксономія і стильової поширеності відкриває перспективу для подальших присвячених їх дериваційному й прагматичному потенціалу, синтагматичним властивостям та ін. Матеріал дослідження може бути використаний у практиці викладання словотвору та стилістики у вищій школі, для укладання словотвірних словників української мови, а також удосконалення опису таких дериватів у загальномовних тлумачних словниках.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/71
Розташовується у зібраннях:Кафедра українознавства, культури та документознавства

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Монографія Олексенко Мізіна 232 с_.pdfМонографія3.98 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.