Альтернативний вигляд

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/3226
Назва: Ідея модифікації віри в романі Е.Л. Доктороу «Місто Бога»
Автори: Кравченко, А.С.
Тематичні ключові слова: історіографічний роман
роман-щоденник
ретроспекція
постмодернізм
Дата публікації: бер-2018
Видавництво: Кіровоградський державний педагогічний університет
Анотація: У статті розглядається мотив модифікації віри в житті людини в романі «Місто Бога» пізнього періоду творчості сучасного американського письменника Едгара Лоуренса Доктороу як зразка літератури постмодернізму. «Місто Бога» є романом-щоденником пам’яті, ретроспективним поглядом на минуле, щоб зрозуміти причини теперішнього стану кризи віри в суспільстві та віднайти духовну гармонію. Хаотичні спогади та думки персонажів перетинаються з зображенням їхнього теперішнього. Поліфонія наративних голосів важлива для створення в романі нестійкого простору, який імітує розбитий світ, в якому живе людство. Сюжет побудований нелінійно, у центрі якого Голокост є відправною точкою для фрагментарності. Зроблено спробу визначити особливості стилю письменника як представника літератури постмодернізму. B ідейно-структурному аспекті роману представлені американські духовні прагнення в період наукового прогресу та вільнодумства. Розповіді науковців про космогонічні події та оповіді про створення світу Богом в синагозі – ознаки історичного дискурсу та міфу створення – змішуються в творі. Ідеї балансу між сучасною наукою та традиційною релігією, природи віри представлені в дискурсі постмодерної нерішучості.
Бібліографічний опис: Кравченко А.С. Ідея модифікації віри в романі Е.Л. Доктороу «Місто Бога» / А.С. Кравченко // Наукові записки Кіровоградського державного педагогічного університету. Серія Філологічні науки. - Кропивницький : КДПУ, 2018. - Вип. 164. - С. 232-236.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/3226
Розташовується у зібраннях:Кафедра германської філології та перекладу

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Кравченко А С_СТАТТЯ.docстаття66.5 kBMicrosoft WordПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.