Альтернативний вигляд

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/2161
Назва: Конкурентні переваги регіону та їх роль у забезпеченні соціально-економічного розвитку
Автори: Кулакова, С.Ю.
Чевганова, В.Я.
Тематичні ключові слова: конкурентоспроможність
конкурентні переваги
регіон
Дата публікації: 2013
Видавництво: Маріуполь: ДВНЗ «ПДТУ»
Анотація: Стаття присвячена одній з актуальних проблем: посиленню конкурентоспроможності регіону тавикористанню його конкурентних переваг при формуванні стратегічних напрямів розвитку регіону. Автори визначають параметри конкурентоздатності на рівні регіону, дають наукові підходи до визначення поняття «конкурентоспроможність регіону» та значення конкурентних переваг регіону в підвищенні її рівня. Визначено, що тенденції соціально-економічного розвитку України показують, що на місцях особи, відповідальні за забезпечення прогресу регіону, не завжди обґрунтовано визначають пріоритетні напрями розвитку територій, необхідні чинники формування конкурентних переваг та копіюють підходи інших регіонів щодо залучення інвестицій, що переважно не дає очікуваних позитивних результатів. Особлива увага приділяється формуванню стратегії розвитку регіону, що дозволить максимально ефективно вирішити дане завдання органами місцевої влади. На основі аналізу існуючих методичних підходів до розроблення стратегій регіонального розвитку автори пропонують скорегований алгоритм процесу стратегічного планування економічного розвитку регіону, який дозволив би не тільки врахувати конкурентні переваги регіону, а й оцінити ефективність їх використання та успішність реалізації. Даний алгоритм був використаний на прикладі Полтавської області, що дозволило визначити стратегічні напрямки реалізації конкурентних переваг. Виходячи з запропонованої моделі, ключовим стратегічним завданням розвитку регіону щодо ефективного використання наявних ресурсів має стати активізація інноваційної діяльності, впровадження та використання сучасних інноваційних технологій. Розглянуто фактори, що перешкоджають здійсненню інноваційної діяльності підприємств в Україні, та механізми підтримки та стимулювання інноваційної діяльності. На думку авторів, використання їх підходу до визначення пріоритетних напрямків розвитку регіону дозволяє зберегти об’єктивність оцінок та врахувати специфіку розвитку території.
Бібліографічний опис: Чевганова В.Я. Конкурентні переваги регіону та їх роль у забезпеченні соціально-економічного розвитку / В.Я.Чевганова, С.Ю.Кулакова // Теоретические и практические аспекты экономики и интеллектуальной собственности : сб. науч. тр. – Мариуполь : Приазов. гос. техн. ун-т, 2013. – С.19–23.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/2161
Розташовується у зібраннях:Кафедра економіки, підприємництва та маркетингу

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
с.19.pdfОсновна стаття119.08 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.